Jakie książki znaleźć można w zapowiedziach?

Warto na bieżąco przeglądać zapowiadane książki. W szczególności, że zawsze można znaleźć tam jakieś ciekawe pozycje, które nas zainteresują. Zarówno z gatunku sensacyjnego, jak również, jeżeli chodzi o dobry romans, czy też dramat, powieść historyczną. Niektóre książki są naprawdę nowe, a inne to tak naprawdę nowe wydania doskonale znanych nam już książek. Jedną z takich zapowiadanych książek jest Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff (https://www.taniaksiazka.pl/harry-potter-i-komnata-tajemnic-hufflepuff-joanne-kathleen-rowling-p-1519776.html). Ten tytuł mówi już wiele i chyba nie trzeba przypominać, że to J.K.Rowling jest autorką.

Dwudziestolecie serii

Ostatnio na nowo głośno zrobiło się o tej serii, ponieważ minęło już dwadzieścia lat odkąd Harry Potter po raz pierwszy pojawił się na rynku. Tak, tyle lat już minęło. Sam Harry już dorósł, ale jego przygody bawią i emocjonują kolejne pokolenia dzieci. Nawet dorośli z przyjemnością powracają do jego przygód. A mają ku temu doskonałą okazję, ponieważ na rynku ukazała się kolekcjonerska seria książek. “Harry Potter i Komnata Tajemnic. Hufflepuff” należy do tej serii. Pięknie wykonana okładka oraz dodatkowa treść to nie lada gratka dla wszystkich fanów tej serii. Całość została wydana właśnie z okazji dwudziestolecia serii na rynku.

Harry w Hogwarcie

Harry Potter nie mógł doczekać się tego, aby na nowo zagościć w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Tak naprawdę to Hogwart był jego domem, ale wiedział, że nie może tam zostać na wakacje. Dlatego powrócił do domu Dursleyów. Dziwnym zbiegiem okoliczności, na sam koniec wakacji przeniósł się do domu Rona, gdzie czekał na niego jego przyjaciel oraz Hermiona. Wśród przyjaciół na nowo odżył, ciesząc się z ich towarzystwa.

Powrót do Hogwartu nie przebiegał tak jak powinien. Harry i Ron mieli problem z tym, aby dostać się na peron. Postanowili więc, że do szkoły…polecą. Ron uznał, że wykorzystają do tego auto jego ojca, co też nie do końca okazało się dobrym pomysłem. Nikt nie mógł uwierzyć, że drzwi na peron 9 i 3/4 były zamknięte, dlatego też chłopcy dostali karę. Nowy rok szkolny dla Rona i Harrego nie zaczął się zbyt dobrze. A to tylko część przygód, jakie mieli chłopcy i Hermiona. Okazuje się wkrótce, że po szkole grasuje potwór, zagrażający uczniom – w szczególności tym z mugolskich rodzin. Tylko, że nikt nie może go namierzyć. Czy to możliwe, że związek z tym może mieć…Hagrid – przyjaciel Harrego? Dlaczego Draco Malfoy chodzi po szkole z zadowoloną miną? Okazuje się, że ponownie Harry razem ze swoimi przyjaciółmi będą zdolni do wyjaśnienia tej zagadki.